Can't find what you need?
Contact Us
Home
Apply
Sponsors
Schedules
Schedules
Standings
Fall 2016
Spring 2016
Fall 2015
Spring 2015
Fall 2014
Spring 2014
Documents
Inclement Weather
Permission to Host
Tournament Rules
Teams
Accepted Teams
Coach Registration
College List
Recruits - Girls
Recruits - Boys
Field Maps
Referees
DIVISIONS
VENUES
CLUBS
Find Game
Game #:
United Cup of Champions - Spring Tournament
Schedule
Standings
Moss Wright Park Schedule
Friday
4/19/2024
6:00 PM
#00876
H:
TUSC 2015G White
A:
TUSC 2016G Academy Yellow
3
3
Under 09 Girls Silver Division
MWP 02
Friday
4/19/2024
6:00 PM
#00584
H:
TUSC 2014B ACADEMY BLUE
A:
Halcones FC 14B
2
1
Under 10 Boys Gold Division
MWP 03
Friday
4/19/2024
6:00 PM
#00789
H:
NFC B2012 BLACK
A:
2013 TUSC Boys Red
4
1
Under 12 Boys Silver Division
MWP 04
Friday
4/19/2024
6:00 PM
#00846
H:
TUSC 2015B BLUE
A:
NUSA Donelson 2015 Navy
6
0
Under 09 Boys Bronze Division
MWP 06
Friday
4/19/2024
6:00 PM
#00819
H:
WHSC 2013G CREW
A:
GSC Lady Rangers 13
4
0
Under 11 Girls Silver Division
MWP 08
Friday
4/19/2024
6:30 PM
#00757
H:
ARIS FC 2010 BOYS BLACK
A:
TUSC 2010B Blue
4
0
Under 14 Boys Gold Division
MWP 01
Friday
4/19/2024
7:00 PM
#00730
H:
NFC B2014
A:
NUSA 14/15 Donelson - Navy
3
2
Under 10 Boys Silver Division
MWP 02
Friday
4/19/2024
7:00 PM
#00727
H:
NUSA 14B Spring Hill
A:
TUSC 2014B ACADEMY WHITE
2
7
Under 10 Boys Silver Division
MWP 03
Friday
4/19/2024
7:00 PM
#00562
H:
NUSA 14/15 Donelson - Gold
A:
TUSC 2014B ACADEMY GREY
3
4
Under 10 Boys Bronze Division
MWP 06
Friday
4/19/2024
7:10 PM
#00501
H:
ARMADA FC 12G ACADEMY RED
A:
TUSC 12G Blue
3
0
Under 12 Girls Gold Division
MWP 04
Friday
4/19/2024
7:10 PM
#00905
H:
TN TEMPO FC ACADEMY 13 BOYS
A:
TUSC 2013 Boys Blue
4
1
Under 11 Boys Gold Division
MWP 07
Friday
4/19/2024
8:00 PM
#00756
H:
TUSC 2010B RED
A:
Pats 2010 Yellow
2
0
Under 14 Boys Gold Division
MWP 01
Saturday, April 20, 2024
Saturday
4/20/2024
8:00 AM
#00780
H:
WHSC 2011G Cheetahs
A:
CSC 2011G Blue
1
1
Under 13 Girls Silver Division
MWP 01
Saturday
4/20/2024
8:00 AM
#00863
H:
Valor United FC 12/13
A:
DYNAMO NAVY
2
3
Under 12 Boys Red Division
MWP 04
Saturday
4/20/2024
8:00 AM
#00784
H:
2011 COLUMBIA LADY ARSENAL
A:
GSC Lady Rangers 11
4
0
Under 13 Girls Silver Division
MWP 05
Saturday
4/20/2024
8:00 AM
#00864
H:
NUSA 12B ANTIOCH
A:
Stones River FC 2012 White
8
2
Under 12 Boys Red Division
MWP 07
Saturday
4/20/2024
8:00 AM
#00820
H:
CSC 2014G MAROON
A:
NFC G2013
6
0
Under 11 Girls Silver Division
MWP 09
Saturday
4/20/2024
8:00 AM
#00515
H:
TSC Williamson 2012 Girls Premier DB
A:
FOSC G11 PREMIER
1
3
Under 13 Girls Bronze Division
MWP 13
Saturday
4/20/2024
9:00 AM
#00837
H:
STONES RIVER FC 2014 GIRLS
A:
ISFC 2014 Girls
3
1
Under 10 Girls Bronze Division
MWP 02
Saturday
4/20/2024
9:00 AM
#00583
H:
GSC Rangers 14B
A:
PYA DC PANTHERS 2014B
1
2
Under 10 Boys Gold Division
MWP 06
Saturday
4/20/2024
9:00 AM
#00563
H:
NUSA 14/15B ANTIOCH
A:
CSC 2014 Boys Blue
4
1
Under 10 Boys Bronze Division
MWP 11
Saturday
4/20/2024
9:10 AM
#00920
H:
FOSC G13 RED
A:
TUSC 2013G Blue
3
2
Under 11 Girls Gold Division
MWP 04
Saturday
4/20/2024
9:10 AM
#00921
H:
NUSA Girls 2013 - Spring Hill
A:
TSA 2013G NAVY
0
4
Under 11 Girls Gold Division
MWP 07
Saturday
4/20/2024
9:10 AM
#00906
H:
NATIONS FC U11 BLACK
A:
TCSA 2013 Boys Navy
9
0
Under 11 Boys Gold Division
MWP 08
Saturday
4/20/2024
9:25 AM
#00690
H:
GSC Lady Rangers 10
A:
FOSC G10 BLACK
1
5
Under 14 Girls Bronze Division
MWP 01
Saturday
4/20/2024
9:25 AM
#00746
H:
CINCY SC G09 ELITE
A:
SKY Academy Select 09 Girls Blue
3
0
Under 15 Girls Gold Division
MWP 05
Saturday
4/20/2024
9:25 AM
#00682
H:
FOSC G10 PREMIER
A:
Fusion FC NKY G10 Black Crushers
2
1
Under 14 Girls Silver Division
MWP 13
Saturday
4/20/2024
10:00 AM
#00838
H:
GSC Lady Rangers 14 Gold
A:
FOSC G14 RED
0
6
Under 10 Girls Bronze Division
MWP 02
Saturday
4/20/2024
10:00 AM
#00873
H:
TUSC 2016G Academy Green
A:
NUSA SH G15 NAVY
1
4
Under 09 Girls Silver Division
MWP 12
Saturday
4/20/2024
10:20 AM
#00499
H:
Lady Valor 12
A:
ARMADA FC 12G ACADEMY RED
2
3
Under 12 Girls Gold Division
MWP 04
Saturday
4/20/2024
10:20 AM
#00500
H:
TUSC 12G BLUE
A:
NUSA-SH 2012
5
1
Under 12 Girls Gold Division
MWP 07
Saturday
4/20/2024
10:20 AM
#00809
H:
TCSA 2013B White
A:
TUSC 2013B GRAY
3
4
Under 11 Boys Bronze Division
MWP 08
Saturday
4/20/2024
10:25 AM
#00818
H:
ISFC 2013 Girls Orange
A:
CSC 2014G MAROON
1
3
Under 11 Girls Silver Division
MWP 09
Saturday
4/20/2024
10:50 AM
#00759
H:
TUSC 2010B Blue
A:
ISFC 2010B
2
4
Under 14 Boys Gold Division
MWP 01
Saturday
4/20/2024
10:50 AM
#00099
H:
SKY Academy Logan County 2009
A:
TUSC 2010B NPL
0
4
Under 15 Boys Gold Division
MWP 05
Saturday
4/20/2024
10:50 AM
#00681
H:
ARMADA FC 10G RED
A:
One Knox 10G Orange
3
0
Under 14 Girls Silver Division
MWP 13
Saturday
4/20/2024
11:00 AM
#00872
H:
Wilson United SC 2016G Black
A:
TUSC 2015G White
1
1
Under 09 Girls Silver Division
MWP 03
Saturday
4/20/2024
11:00 AM
#00735
H:
Lady Valor 2014
A:
2014/15 LADY ARSENAL
1
2
Under 10 Girls Silver Division
MWP 06
Saturday
4/20/2024
11:00 AM
#00736
H:
NUSA G14 SH NAVY
A:
WHSC 2014G
1
7
Under 10 Girls Silver Division
MWP 10
Saturday
4/20/2024
11:00 AM
#00559
H:
OWB 2014 B
A:
NUSA 14/15 Donelson - Gold
8
3
Under 10 Boys Bronze Division
MWP 11
Saturday
4/20/2024
11:30 AM
#00865
H:
NUSA 2012 DONELSON
A:
Valor United FC 12/13
5
3
Under 12 Boys Red Division
MWP 04
Saturday
4/20/2024
11:30 AM
#00866
H:
Dynamo Navy
A:
NUSA 12B ANTIOCH
1
4
Under 12 Boys Red Division
MWP 07
Saturday
4/20/2024
11:30 AM
#00808
H:
13/14 MSC Boys Select
A:
2014 MC DYNAMO
0
3
Under 11 Boys Bronze Division
MWP 08
Saturday
4/20/2024
11:30 AM
#00821
H:
ISFC 2013 Girls Gray
A:
WHSC 2013G CREW
1
3
Under 11 Girls Silver Division
MWP 09
Saturday
4/20/2024
12:00 PM
#00839
H:
TUSC 2014G BLUE
A:
Stones River FC 2014 Girls
4
2
Under 10 Girls Bronze Division
MWP 02
Saturday
4/20/2024
12:00 PM
#00560
H:
TUSC 2014B Academy Grey
A:
NUSA 14/15B ANTIOCH
0
5
Under 10 Boys Bronze Division
MWP 11
Saturday
4/20/2024
12:00 PM
#00871
H:
Nations FC U9 Girls
A:
TUSC 2016G ACADEMY GREEN
2
6
Under 09 Girls Silver Division
MWP 12
Saturday
4/20/2024
12:15 PM
#00783
H:
CSC 2011G Blue
A:
MISSOURI RUSH SC MO RUSH 2011G CI..
0
1
Under 13 Girls Silver Division
MWP 01
Saturday
4/20/2024
12:15 PM
#00782
H:
GSC Lady Rangers 11
A:
WHSC 2011G CHEETAHS
1
3
Under 13 Girls Silver Division
MWP 05
Saturday
4/20/2024
12:15 PM
#00958
H:
NATIONS FC U13 SILVER
A:
White House Warriors 2011/2012
2
1
Under 13 Boys Bronze Division
MWP 13
Saturday
4/20/2024
12:40 PM
#00904
H:
TCSA 2013 Boys Navy
A:
NUSA Donelson 13
4
4
Under 11 Boys Gold Division
MWP 04
Saturday
4/20/2024
12:40 PM
#00923
H:
CSC 2013 GIRLS MAROON
A:
NUSA Girls 2013 - Spring Hill
3
1
Under 11 Girls Gold Division
MWP 07
Saturday
4/20/2024
12:40 PM
#00822
H:
NFC G2013
A:
ISFC 2013 GIRLS ORANGE
2
4
Under 11 Girls Silver Division
MWP 09
Saturday
4/20/2024
1:00 PM
#00840
H:
FOSC G14 RED
A:
Pats 2014G Yellow
6
0
Under 10 Girls Bronze Division
MWP 02
Saturday
4/20/2024
1:00 PM
#00874
H:
TUSC 2016G Academy Yellow
A:
WILSON UNITED SC 2016G BLACK
2
3
Under 09 Girls Silver Division
MWP 03
Saturday
4/20/2024
1:00 PM
#00585
H:
NUSA 14/15 DONELSON - MAROON
A:
GSC Rangers 14B
7
2
Under 10 Boys Gold Division
MWP 06
Saturday
4/20/2024
1:00 PM
#00586
H:
PYA DC PANTHERS 2014B
A:
TUSC 2014B Academy Blue
3
1
Under 10 Boys Gold Division
MWP 10
Saturday
4/20/2024
1:40 PM
#00748
H:
ARMADA FC 09G BLUE
A:
Cincy SC G09 Elite
1
0
Under 15 Girls Gold Division
MWP 01
Saturday
4/20/2024
1:40 PM
#00684
H:
Fusion FC NKY G10 Black Crushers
A:
ARMADA FC 10G RED
0
2
Under 14 Girls Silver Division
MWP 13
Saturday
4/20/2024
1:55 PM
#00867
H:
Stones River FC 2012 White
A:
NUSA 2012 DONELSON
2
6
Under 12 Boys Red Division
MWP 04
Saturday
4/20/2024
2:00 PM
#00737
H:
2014/15 Lady Arsenal
A:
ARMADA FC 14G RED
2
4
Under 10 Girls Silver Division
MWP 03
Saturday
4/20/2024
2:00 PM
#00738
H:
GSC LADY RANGERS 14
A:
NUSA G14 SH NAVY
4
2
Under 10 Girls Silver Division
MWP 06
Saturday
4/20/2024
2:00 PM
#00924
H:
ARIS FC 2013 GIRLS BLACK
A:
FOSC G13 Red
4
1
Under 11 Girls Gold Division
MWP 07
Saturday
4/20/2024
2:00 PM
#00810
H:
2014 MC DYNAMO
A:
NUSA Spring Hill B2013/2014 - Navy
6
4
Under 11 Boys Bronze Division
MWP 08
Saturday
4/20/2024
2:00 PM
#00823
H:
GSC LADY RANGERS 13
A:
ISFC 2013 Girls Gray
4
1
Under 11 Girls Silver Division
MWP 09
Saturday
4/20/2024
2:00 PM
#00875
H:
NUSA SH G15 NAVY
A:
Nations FC U9 Girls
7
2
Under 09 Girls Silver Division
MWP 10
Saturday
4/20/2024
2:00 PM
#00561
H:
CSC 2014 Boys Blue
A:
OWB 2014 B
2
5
Under 10 Boys Bronze Division
MWP 11
Saturday
4/20/2024
3:00 PM
#00841
H:
ISFC 2014 Girls
A:
TUSC 2014G BLUE
2
3
Under 10 Girls Bronze Division
MWP 02
Saturday
4/20/2024
3:05 PM
#00509
H:
TUSC 2011G Red
A:
FOSC G11 ELITE
1
4
Under 13 Girls Gold Division
MWP 01
Saturday
4/20/2024
3:05 PM
#00513
H:
Missouri Rush 2011G Fierte
A:
TSC WILLIAMSON 2012 GIRLS PREMIER..
0
4
Under 13 Girls Bronze Division
MWP 05
Saturday
4/20/2024
3:05 PM
#00755
H:
ISFC 2010B
A:
Aris FC 2010 Boys Black
0
0
Under 14 Boys Gold Division
MWP 13
Saturday
4/20/2024
3:10 PM
#00502
H:
NUSA-SH 2012
A:
LADY VALOR 12
0
3
Under 12 Girls Gold Division
MWP 04
Saturday
4/20/2024
3:10 PM
#00907
H:
NUSA Donelson 13
A:
TN TEMPO FC ACADEMY 13 BOYS
0
11
Under 11 Boys Gold Division
MWP 07
Saturday
4/20/2024
3:10 PM
#00908
H:
TUSC 2013 Boys Blue
A:
NATIONS FC U11 BLACK
2
3
Under 11 Boys Gold Division
MWP 08
Saturday
4/20/2024
3:10 PM
#00811
H:
CSC 2014 BOYS MAROON
A:
TCSA 2013B White
11
1
Under 11 Boys Bronze Division
MWP 09
Saturday
4/20/2024
4:00 PM
#00836
H:
PATS 2014G YELLOW
A:
GSC Lady Rangers 14 Gold
1
0
Under 10 Girls Bronze Division
MWP 03
Saturday
4/20/2024
4:00 PM
#00587
H:
HALCONES FC 14B
A:
NUSA 14/15 Donelson - Maroon
6
4
Under 10 Boys Gold Division
MWP 10
Saturday
4/20/2024
4:30 PM
#00683
H:
One Knox 10G Orange
A:
FOSC G10 Premier
0
0
Under 14 Girls Silver Division
MWP 01
Saturday
4/20/2024
4:30 PM
#00781
H:
MISSOURI RUSH SC MO RUSH 2011G CI..
A:
2011 Columbia Lady Arsenal
3
1
Under 13 Girls Silver Division
MWP 05
Saturday
4/20/2024
4:30 PM
#00925
H:
TSA 2013G Navy
A:
CSC 2013 GIRLS MAROON
1
2
Under 11 Girls Gold Division
MWP 07
Saturday
4/20/2024
4:30 PM
#00812
H:
NUSA Spring Hill B2013/2014 - Navy
A:
13/14 MSC BOYS SELECT
3
9
Under 11 Boys Bronze Division
MWP 08
Saturday
4/20/2024
4:30 PM
#00750
H:
SKY Academy Select 09 Girls Blue
A:
ARMADA FC 09G BLUE
0
2
Under 15 Girls Gold Division
MWP 13
Saturday
4/20/2024
5:00 PM
#00739
H:
ARMADA FC 14G RED
A:
Lady Valor 2014
3
2
Under 10 Girls Silver Division
MWP 03
Saturday
4/20/2024
5:00 PM
#00740
H:
WHSC 2014G
A:
GSC Lady Rangers 14
5
0
Under 10 Girls Silver Division
MWP 06
Saturday
4/20/2024
6:00 PM
#00745
H:
ONE KNOX 09G ORANGE
A:
TUSC 09G Red
3
1
Under 15 Girls Gold Division
MWP 01
Saturday
4/20/2024
6:00 PM
#00934
H:
FOSC B13 RED
A:
NUSA Nolensville 2012/2013
11
1
Under 12 Boys Bronze Division
MWP 08
Saturday
4/20/2024
6:10 PM
#00102
H:
09 NUSA BOYS NAVY TRAPPED
A:
SKY Academy Logan County 2009
8
2
Under 15 Boys Gold Division
MWP 05
Saturday
4/20/2024
7:40 PM
#00516
H:
TUSC 2012G RED
A:
Missouri Rush 2011G Fierte
4
0
Under 13 Girls Bronze Division
MWP 05
Saturday
4/20/2024
7:45 PM
#00941
H:
Lobos Rush 11B Elite 64
A:
TUSC 2011B NPL
0
2
Under 13 Boys Gold Division TSL
MWP 01
Sunday, April 21, 2024
Sunday
4/21/2024
Playoff #764
8:00 AM
#00763
Consolation
H:
TUSC 2010B BLUE
A:
NFC Boys East (2010)
4
0
Under 14 Boys Gold Division
MWP 01
Sunday
4/21/2024
Playoff #880
8:00 AM
#00879
Consolation
H:
Nations FC U9 Girls
A:
TUSC 2016G Academy Yellow
2
2
Under 09 Girls Silver Division
MWP 02
Sunday
4/21/2024
Playoff #744
8:00 AM
#00743
Consolation
H:
LADY VALOR 2014
A:
NUSA G14 SH NAVY
3
1
Under 10 Girls Silver Division
MWP 03
Sunday
4/21/2024
Playoff #927
8:00 AM
#00926
Semi Final
H:
ARIS FC 2013 GIRLS BLACK
A:
TSA 2013G Navy
3
0
Under 11 Girls Gold Division
MWP 04
Sunday
4/21/2024
8:00 AM
#00938
H:
NATIONS FC U13 BLACK
A:
NUSA 11B Navy
4
1
Under 13 Boys Gold Division TSL
MWP 05
Sunday
4/21/2024
Playoff #986
8:00 AM
#00985
Semi Final
H:
CSC 2016 Boys Pool 2
A:
CSC 2016 BOYS POOL 1
2
3
Under 09 Boys Red Division
MWP 06
Sunday
4/21/2024
Playoff #928
8:00 AM
#00927
Semi Final
H:
CSC 2013 Girls Maroon
A:
FOSC G13 RED
0
5
Under 11 Girls Gold Division
MWP 07
Sunday
4/21/2024
Playoff #827
8:00 AM
#00826
Consolation
H:
NFC G2013
A:
ISFC 2013 GIRLS GRAY
0
2
Under 11 Girls Silver Division
MWP 08
Sunday
4/21/2024
Playoff #937
8:00 AM
#00936
Consolation
H:
NSU LC12
A:
NUSA Nolensville 2012/2013
6
0
Under 12 Boys Bronze Division
MWP 09
Sunday
4/21/2024
Playoff #987
8:00 AM
#00986
Semi Final
H:
PATS 2015/2016 BLUE
A:
TUSC 2016B
9
0
Under 09 Boys Red Division
MWP 10
Sunday
4/21/2024
Playoff #845
8:00 AM
#00844
Consolation
H:
GSC LADY RANGERS 14 GOLD
A:
ISFC 2014 Girls
3
1
Under 10 Girls Bronze Division
MWP 11
Sunday
4/21/2024
8:00 AM
#00692
H:
NUSA 2010G Navy
A:
GSC LADY RANGERS 10
0
2
Under 14 Girls Bronze Division
MWP 13
Sunday
4/21/2024
Playoff #589
9:00 AM
#00588
Semi Final
H:
NUSA 14/15 DONELSON - MAROON
A:
Halcones FC 14B
4
1
Under 10 Boys Gold Division
MWP 02
Sunday
4/21/2024
Playoff #590
9:00 AM
#00589
Consolation
H:
TUSC 2014B Academy Blue
A:
GSC Rangers 14B
Under 10 Boys Gold Division
MWP 03
Sunday
4/21/2024
Playoff #732
9:00 AM
#00731
Semi Final
H:
TUSC 2014B ACADEMY WHITE
A:
NFC B2014
7
2
Under 10 Boys Silver Division
MWP 06
Sunday
4/21/2024
Playoff #733
9:00 AM
#00732
Semi Final
H:
Valor United FC U10 Boys
A:
BGFC GOLDEN LIONS ACADEMY 14 GOLD
1
2
Under 10 Boys Silver Division
MWP 10
Sunday
4/21/2024
Playoff #843
9:00 AM
#00842
Semi Final
H:
FOSC G14 RED
A:
Stones River FC 2014 Girls
7
0
Under 10 Girls Bronze Division
MWP 11
Sunday
4/21/2024
Playoff #844
9:00 AM
#00843
Semi Final
H:
TUSC 2014G BLUE
A:
Pats 2014G Yellow
2
1
Under 10 Girls Bronze Division
MWP 12
Sunday
4/21/2024
9:10 AM
#00503
H:
NUSA-SH 2012
A:
Armada FC 12G Academy Red
1
1
Under 12 Girls Gold Division
MWP 04
Sunday
4/21/2024
9:10 AM
#00504
H:
TUSC 12G BLUE
A:
Lady Valor 12
5
3
Under 12 Girls Gold Division
MWP 07
Sunday
4/21/2024
Playoff #795
9:10 AM
#00794
Semi Final
H:
FOSC B12 ELITE
A:
2013 TUSC Boys Red
3
1
Under 12 Boys Silver Division
MWP 08
Sunday
4/21/2024
Playoff #826
9:10 AM
#00825
Semi Final
H:
WHSC 2013G CREW
A:
ISFC 2013 Girls Orange
3
1
Under 11 Girls Silver Division
MWP 09
Sunday
4/21/2024
9:25 AM
#00946
H:
Armada 2011 B Red
A:
Lobos Rush 11B Elite 64
1
1
Under 13 Boys Gold Division TSL
MWP 05
Sunday
4/21/2024
9:25 AM
#00693
H:
FOSC G10 Black
A:
TUSC 2010G RED
1
2
Under 14 Girls Bronze Division
MWP 13
Sunday
4/21/2024
Playoff #605
9:30 AM
#00604
Semi Final
H:
USA NORTH 08G PREMIER
A:
Cincy SC G08 Premier
1
0
Under 16 Girls Gold Division
MWP 01
Sunday
4/21/2024
10:00 AM
#00976
H:
NFC B2015
A:
WHSC 2015B
2
3
Under 09 Boys Silver Division
MWP 02
Sunday
4/21/2024
10:00 AM
#00977
H:
TUSC 2015B Red
A:
NUSA SH 2015B Maroon
Under 09 Boys Silver Division
MWP 03
Sunday
4/21/2024
Playoff #879
10:00 AM
#00878
Semi Final
H:
Wilson United SC 2016G Black
A:
TUSC 2016G ACADEMY GREEN
0
2
Under 09 Girls Silver Division
MWP 06
Sunday
4/21/2024
Playoff #878
10:00 AM
#00877
Semi Final
H:
NUSA SH G15 NAVY
A:
TUSC 2015G White
6
2
Under 09 Girls Silver Division
MWP 10
Sunday
4/21/2024
Playoff #988
10:00 AM
#00987
Consolation
H:
TUSC 2015 boys White
A:
TUSC 2016B Blue
Under 09 Boys Red Division
MWP 12
Sunday
4/21/2024
Playoff #815
10:20 AM
#00814
Semi Final
H:
2014 MC DYNAMO
A:
TUSC 2013B Gray
4
1
Under 11 Boys Bronze Division
MWP 04
Sunday
4/21/2024
Playoff #816
10:20 AM
#00815
Semi Final
H:
CSC 2014 BOYS MAROON
A:
13/14 MSC Boys Select
4
0
Under 11 Boys Bronze Division
MWP 07
Sunday
4/21/2024
Playoff #936
10:20 AM
#00935
Semi Final
H:
FOSC B13 RED
A:
NUSA 12B Spring Hill
4
1
Under 12 Boys Bronze Division
MWP 08
Sunday
4/21/2024
Playoff #825
10:20 AM
#00824
Semi Final
H:
CSC 2014G MAROON
A:
GSC Lady Rangers 13
7
0
Under 11 Girls Silver Division
MWP 09
Sunday
4/21/2024
10:50 AM
#00507
H:
TSC WILLIAMSON 2012 GIRLS PREMIER..
A:
TUSC 2011G Red
3
1
Under 13 Girls Gold Division
MWP 13
Sunday
4/21/2024
Playoff #970
10:55 AM
#00969
Semi Final
H:
SLSG MO B2011 MANCHESTER CITY
A:
TUSC 2011B Red
2
1
Under 13 Boys Silver Division
MWP 01
Sunday
4/21/2024
10:55 AM
#00506
H:
FOSC G11 ELITE
A:
Nusa G11 Girls Navy
5
1
Under 13 Girls Gold Division
MWP 05
Sunday
4/21/2024
Playoff #742
11:00 AM
#00741
Semi Final
H:
ARMADA FC 14G RED
A:
GSC Lady Rangers 14
2
0
Under 10 Girls Silver Division
MWP 02
Sunday
4/21/2024
Playoff #743
11:00 AM
#00742
Semi Final
H:
WHSC 2014G
A:
2014/15 Lady Arsenal
Under 10 Girls Silver Division
MWP 03
Sunday
4/21/2024
Playoff #918
11:20 AM
#00917
Semi Final
H:
FOSC G12 ELITE
A:
ISFC 2012 Girls
2
1
Under 12 Girls Silver Division
MWP 04
Sunday
4/21/2024
Playoff #870
11:20 AM
#00869
Consolation
H:
Valor United FC 12/13
A:
STONES RIVER FC 2012 WHITE
2
3
Under 12 Boys Red Division
MWP 07
Sunday
4/21/2024
Playoff #869
11:25 AM
#00868
Semi Final
H:
NUSA 2012 Donelson
A:
DYNAMO NAVY
1
3
Under 12 Boys Red Division
MWP 09
Sunday
4/21/2024
Playoff #930
11:30 AM
#00929
Final
H:
ARIS FC 2013 GIRLS BLACK
A:
FOSC G13 Red
2
0
Under 11 Girls Gold Division
MWP 08
Sunday
4/21/2024
Playoff #989
12:00 PM
#00988
Final
H:
CSC 2016 Boys Pool 1
A:
Pats 2015/2016 Blue
Under 09 Boys Red Division
MWP 06
Sunday
4/21/2024
Playoff #846
12:00 PM
#00845
Final
H:
FOSC G14 RED
A:
TUSC 2014G Blue
5
0
Under 10 Girls Bronze Division
MWP 11
Sunday
4/21/2024
Playoff #979
12:15 PM
#00978
Final
H:
GROUP A #1
A:
Group A #2
5
3
Under 09 Boys Silver Division
MWP 02
Sunday
4/21/2024
12:15 PM
#00947
H:
TUSC 2011B NPL
A:
Nations FC U13 Black
2
2
Under 13 Boys Gold Division TSL
MWP 13
Sunday
4/21/2024
Playoff #765
12:20 PM
#00764
Final
H:
ARIS FC 2010 BOYS BLACK
A:
TUSC 2010B Red
1
0
Under 14 Boys Gold Division
MWP 01
Sunday
4/21/2024
12:20 PM
#00945
H:
LOBOS RUSH 11B ELITE 64
A:
NUSA 11B Navy
3
0
Under 13 Boys Gold Division TSL
MWP 05
Sunday
4/21/2024
Playoff #506
12:40 PM
#00505
Final
H:
ARMADA FC 12G ACADEMY RED
A:
TUSC 12G Blue
3
2
Under 12 Girls Gold Division
MWP 04
Sunday
4/21/2024
Playoff #828
12:40 PM
#00827
Final
H:
CSC 2014G Maroon
A:
WHSC 2013G CREW
2
3
Under 11 Girls Silver Division
MWP 08
Sunday
4/21/2024
Playoff #591
1:00 PM
#00590
Final
H:
PYA DC PANTHERS 2014B
A:
NUSA 14/15 Donelson - Maroon
2
1
Under 10 Boys Gold Division
MWP 03
Sunday
4/21/2024
Playoff #871
1:00 PM
#00870
Final
H:
NUSA 12B ANTIOCH
A:
Dynamo Navy
5
1
Under 12 Boys Red Division
MWP 09
Sunday
4/21/2024
Playoff #735
1:00 PM
#00734
Final
H:
TUSC 2014B Academy White
A:
BGFC GOLDEN LIONS ACADEMY 14 GOLD
1
2
Under 10 Boys Silver Division
MWP 10
Sunday
4/21/2024
Playoff #881
1:20 PM
#00880
Final
H:
NUSA SH G15 NAVY
A:
TUSC 2016G Academy Green
3
0
Under 09 Girls Silver Division
MWP 02
Sunday
4/21/2024
Playoff #956
1:40 PM
#00955
Final
H:
CSC 2012B MAROON
A:
TUSC 2012B Blue
2
0
Under 12 Boys Gold Division 11v11
MWP 13
Sunday
4/21/2024
Playoff #695
1:45 PM
#00694
Final
H:
TUSC 2010G Red
A:
FOSC G10 BLACK
0
5
Under 14 Girls Bronze Division
MWP 05
Sunday
4/21/2024
Playoff #607
1:50 PM
#00606
Final
H:
CSC 08G MAROON
A:
USA North 08G Premier
3
1
Under 16 Girls Gold Division
MWP 01
Sunday
4/21/2024
Playoff #818
2:00 PM
#00817
Final
H:
2014 MC Dynamo
A:
CSC 2014 BOYS MAROON
2
3
Under 11 Boys Bronze Division
MWP 04
Sunday
4/21/2024
Playoff #920
2:00 PM
#00919
Final
H:
TUSC 12G Gray
A:
FOSC G12 ELITE
0
1
Under 12 Girls Silver Division
MWP 07
Sunday
4/21/2024
Playoff #938
2:00 PM
#00937
Final
H:
FOSC B12 PREMIER
A:
FOSC B13 Red
1
0
Under 12 Boys Bronze Division
MWP 08
Sunday
4/21/2024
Playoff #745
2:00 PM
#00744
Final
H:
Armada FC 14G Red
A:
WINNER OF GAME #742
1
3
Under 10 Girls Silver Division
MWP 10
Sunday
4/21/2024
Playoff #972
3:00 PM
#00971
Final
H:
TUSC 2012B Red
A:
SLSG MO B2011 MANCHESTER CITY
1
2
Under 13 Boys Silver Division
MWP 13
Past 24 Hours
Past 3 Days
Past Week
Past 10 Days
Click any team name to see the full schedule for that team.
For further information on the standings, contact the tournment director
All
Fit on Page
Administrative Functions
Publish
Extract all games in the schedule to a spreadsheet on your computer
Refresh all of the hardcopy schedules AND standings
Reset divisons with crossover games
Enter a game number to go to the division that includes that game
Update the text that will be displayed when the schedules are offline
Add Offline Text
Update the text that will be displayed on the schedule page when the schedules are online
Add Schedule Text
Update the text that will be displayed on the standings page when the schedules are online
Add Standings Text
Update the text that will be displayed onthe bracket page when the schedules are online
Add Bracket Text
Update the text that will print on the bottom of the schedule printouts
Add Text to Print-out
Screen to display standings which can be displayed on a large monitor for teams
Spin
Schedule Options for all Divisions
Default Division
All
Under 09 Girls Gold Division
Under 09 Girls Silver Division
Under 09 Boys Gold Division
Under 09 Boys Silver Division
Under 09 Boys Bronze Division
Under 09 Boys Red Division
Under 10 Girls Gold Division
Under 10 Girls Silver Division
Under 10 Girls Bronze Division
Under 10 Boys Gold Division
Under 10 Boys Silver Division
Under 10 Boys Bronze Division
Under 11 Girls Gold Division
Under 11 Girls Silver Division
Under 11 Boys Gold Division
Under 11 Boys Silver Division
Under 11 Boys Bronze Division
Under 12 Girls Gold Division
Under 12 Girls Silver Division
Under 12 Boys Gold Division 11v11
Under 12 Boys Silver Division
Under 12 Boys Bronze Division
Under 12 Boys Red Division
Under 13 Girls Gold Division
Under 13 Girls Silver Division
Under 13 Girls Bronze Division
Under 13 Boys Gold Division TSL
Under 13 Boys Silver Division
Under 13 Boys Bronze Division
Under 14 Girls Gold Division
Under 14 Girls Silver Division
Under 14 Girls Bronze Division
Under 14 Boys Gold Division
Under 15 Girls Gold Division
Under 15 Boys Gold Division
Under 16 Girls Gold Division
Under 16 Girls Silver Division
Under 16 Girls Bronze Division
Under 17 Girls Gold Division
Under 17 Boys Gold Division
Under 18/19 Girls Gold Division
Default Round
1
Post Scores
Yes
No
No Points
Group Display
Team Only
Club/Team
Team/Club
Team/State
Division Menu
3 Level (U18)
3 Level (90)/91
3 Level 90/(91)
Division only
Custom
Schedule
By Venue
Schedule
By Club
Game Sort
Date, Time, Field
Date, Field, Time
Hide UnScheduled
Public
Staff
First Display Day
Last Display Day
Start next day at midnight
Full Div.
Report
Codes
Link
H/A
Schedules
Standings
Brackets
Standings
Games Played
Wins
Losses
Ties
Percent
Goals For
Goals For Max
Goals Against
Goals Against Max
Percent
Goal Differential
Goal Differential Max
Points
Tie Breaker
Show
Links
All
Win/Tie/Loss
Sequence
Age/Sex
Name
Sex/Name
Age/Sex Rev
Game Information
Add a Game
Refresh
Game date and time
Enter date only
Enter date only (Show pending)
Unscheduled
Date:
Time:
Home Score:
Away Score:
Overtime
Shootout
Dbl Forfeit
Forfeit
Text Msg
Select Home Team
Determine by points
Determine from prior game
Override
Home:
Winner
Loser
Select Away Team
Determine by points
Determine from prior game
Override
Away:
Winner
Loser
Select a Venue/Field
Type in a field name
Venue:
Field:
Venue:
Type:
Round Robin
Consolation
Play In
Final
Semi Final
Quarter Final
Sweet 16
Round of 32
Round of 64
Round of 128
Round of 256
Third Place
Fifth Place
Seventh Place
Ninth Place
Eleventh Place
Thirteenth Place
Fifteenth Place
Seventeenth Place
Nineteenth Place
Twenty-first Place
Twenty-third Place
Twenty-fifth Place
Twenty-seventh Place
Twenty-ninth Place
Final (Gold)
Final (Silver)
Final (Bronze)
Final (Seeding)
Final (Cust)
Final - If Necessary
To Winner Bracket
Points game
- Game counts in standings
Game was cancelled
Advanced Options
Home Card
Code
Away Card
Cards
Override Points:
Home:
NO
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
0
00
-1
-2
-3
-4
-5
-6
-7
-8
-9
-10
Away:
NO
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
0
00
-1
-2
-3
-4
-5
-6
-7
-8
-9
-10
Crew
Icons
Home
Away
SincSports Only
Round:
Game:
Division:
Game:
Update Game 2 (Group and TeamNo)
2976
0
UNCUPCS
2024
UNCUPCS
teamclub
Y
1
NoCodes
Moss Wright Park
2024
4/4/2024
Set Max Differential
Schedule View
From
To
GO
Contact Event
Get in Sinc
Contact Us
LOGIN
LOGIN
UNCUPCS
0
SincSports Alert
Handle Alert
SINC Content Manager